האבחון של הילד הזה הציל את חייו

 

דניאל(שם בדוי) הוא ילד מבריק, יפה ונעים הליכות, אשר בשנת הלימודים החדשה, כאשר עלה לכיתה ג' חווה ירידה משמעותית בלימודים. אביו המודאג החליט להביא אותו למיפוי ואבחון ביומטרי כדי לברר מהי הסיבה לכך.

לטענת האב הקושי הופיע באופן פתאומי, לא נראו בעיות לימודיות בתקופת הגן וכן לא נראה קושי בשנתיים הראשונות בבית הספר. אם כך מדוע פתאום בכיתה ג' נוצר קושי משמעותי כל כך אצל דניאל?

באבחון של דניאל נמצא כי כאשר היקף חומר הלימודים החל לגדול ונוצר הצורך בהבנת תהליכים, ולא רק לזכור בעל פה הקשיים החלו להופיע. דניאל שהיה במצוקה גדולה מאוד בלימודים עשה כל מאמץ להסתיר את הקשיים שלו כי לא רצה לאכזב את הוריו שנשאו עיניהם אליו. כלומר בשנתיים הראשונות לבית הספר בזכות האינטליגנציה הגבוהה של דניאל הוא הצליח בכוחות עצמו להסתיר את הקושי העצום שחווה במהלך הלימודים, אך העומס ההולך וגדל בהיקף החומר הנלמד ובדרישות של בית הספר היו גדולים מידי מכדי להסתירם החל מכיתה ג'.

המיפוי והאבחון גילה לנו שלדניאל יש קשיי למידה ברורים ובולטים. הוא הצליח להסתיר את קשייו בזכות חוכמתו הגדולה ויכולת הזיכרון הגבוהה. ההבנה של הקשיים של דניאל עזרו להוריו להיות קשובים אליו ולצרכיו וכן לסייע לו בתמיכה מתאימה בכדי שיגדל בתחושת הצלחה כאדם בוגר הבטוח בעצמו, למרות קשיי הלמידה.

לכן ההמלצה להורים שמזהים תחילתו של קושי אצל ילדיהם, מומלץ להביאו לאבחון.

במהלך האבחון תקבלו תשובות מקיפות לגבי אופי הקושי, דרכי הביטוי שלו ואף הדרכים ללמוד להתמודד איתו בעתיד.

זיכרו כי תקופת בית הספר הינה רצופת שינויים, תהליך ההתפתחות וההתבגרות המואץ שיגיע בשנים הבאות כאשר דני יגיע לכיתה ו' ואילך יגרום לקשיים אלו אף להחמיר ובכך גם יקשה את אופן הטיפול וההתמודדות עימם. ילד אשר חווה חוסר הצלחות בגיל צעיר משלם על חוויות אלו מחיר יקר בבגרותו, בעבודה במערכות יחסים עם אחרים ועוד. תנו לו את הביטחון שרק אתם ההורים יכולים לתת, את החיבוק החם וההבנה של הקושי מצד אחד ומצד שני לימדו איתו ביחד כיצד להתמודד עם הקושי, לחיות עימו ואף להתגבר עליו בדרכים המתאימות לו ביותר.

במיפוי ואבחון ביומטרי תוכלו לקבל תשובות שיעזרו לכם ולילדים שלכם לעבור את תקופת בית הספר בצורה טובה ונעימה. אל תתנו לילדים שלכם לגדול בתחושה שבית הספר מסמל עבורם קושי ומאבק.

למידע מורחב על אבחון ילדים היכנסו>>

נושאים קשורים

האבחון של הילד הזה הציל את חייו