ארנולד הולצמן

דר' ארנולד הולצמן

ד"ר ארנולד הולצמן, פסיכולוג קליני, חוקר,מפתח ומייסד שיטת האבחון הביומטרי – כירולוגיה פסיכודיאגנוסטית ( PDC-Psychodiagnostic Chirology) . עבודת המחקר שלו החלה בסוף שנות השישים ונמשכת עד עצם היום הזה. מוצא השיטה הינו מתחום הגנטיקה והקשר הישיר שה260X219-הולצמןתגלה בין קליפת המוח ותבניות העור בכפות הידיים (דרמטוגליפים).

ד"ר ארנולד הולצמן נולד בקנדה, בוגר קולג' סר ג'ורג' וויליאמס (כיום אוניברסיטת קונקורדיה) ואוניברסיטת קולומביה פאסיפיק שבקנדה.

צעדיו הראשונים בתחום המחקר והפיתוח היו בתחום מדעי הצמח כשהדגש הוא על ורדים. עוד בטרם החל את מפעל חייו בתחום הפסיכו דיאגנוסטי, פיתח סוגי הכלאות של ורדים המוכרים על ידי הארגון הורדים הבינלאומי ורשומים בספרי הבוטניקה. אם תציצו לתוך המקרר בביתו תוכלו למצוא גם היום הרכבות של זני ורדים .

המניע המרכזי למחקר שהפך להיות מפעל חייו היה התסכול הרב בקושי לאבחן פתולוגיות נפשיות. לדעתו היה צורך למצוא שיטה מדעית שתאפשר אבחון מחלות נפש כשם שניתן לאבחןכל מחלה אחרת .

עבודת ההדוקטורט שלו-

(1988), THE MORPHOLOGY , DERMATOGLYPHICS AND GENERAL CONSTITUTION OF THE HUMAN HAND AS A COMPREHENSIVE REFERENCE TO STRUCTURES IN PERSONALITY AND BEHAVIORAL DYNAMICS-

(היבטים צורניים, תבניות העור וההרכב הכללי של כפות הידיים כהתייחסות מקיפה לדינאמיקה במבנה האישיות וההתנהגות) התבססה על מחקר מקיף שנערך באוניברסיטת בר-אילן בשיתוף עם בית החולים הפסיכיאטרי נס ציונה.

מטרתו הייתה לבדוק את תקפות האבחון הביומטרי בכפות הידיים אל מול מבדקים ואבחונים מסורתיים ומקובלים, תוצאות המחקר היו מרחיקות לכת. השיטה נמצאה כמהימנה ובעלת תקפות גבוהה ביותר באבחון בעיות פסיכולוגיות ופסיכיאטריות. שיטת האבחון של ד"ר ארנולד הולצמן קיבלה תוקף של למעלה מ-82%. יתרת האחוזים (18%) לא התאפשרה היות והאבחון הביומטרי הצליח לעלות על תסמינים אשר המבדקים המקובלים לא יכלו לבדוק. נכון להיום לא ניתן למצוא אבחון פסיכולוגי מסורתי שמגיע לרמת דיוק שכזו.

בשנת 1989 בדק המכון להתפתחות הילד והיחידה לנוירולוגיה פדיאטרית, השייכים למרכז הרפואי תל-אביב את מידת המהימנות של שיטת האבחון הביומטרי שפיתח ד"ר ארנולד הולצמן, גם כאן מודל האבחון הוכיח את עצמו וממצאיו פורסמו בכנס מדעי של המכונים להתפתחות הילד ובידיעון של אגודת ניצן.

בשנת 2012 נערך מחקר מקיף בשיתוף בית חולים אברבנאל בנושא הזכיזופרניה שזכה להדים ברחבי הקהילה הפסיכיאטרית והפסיכולוגית ברחבי העולם. המחקר פורסם בכתב עת נחשב בתחום. (פרסום המחקר)

כיום פועלים מספר מוסדות רפואיים המשתמשים באבחון הביומטרי בעבודתם. בי"ח אברבנאל, המחלקה הפסיכיאטרית בבי"ח איכילוב, בי"ח שמואל הרופא ובמוסד החינוכי וינגייט בתחום הספורט.

ד"ר ארנולד הולצמן העשיר את עולם מדעי ההתנהגות במושגים ומונחים שלא ניתן למצוא בספרי הפסיכולוגיה המוכרים. למעשה הוא יצר שפה מקצועית חדשה המוכרת בקרב התלמידים שלו ושל אלה המורשים ללמד מטעמו. לא רחוק היום בו מונחים אלה ישמשו את הקהילה המקצועית בארץ ובעולם.

ד"ר ארנולד הולצמן כתב ארבעה ספרים:

APPLIED HANDREADING – The most penetrating TOTAL analiysis system in clinical psychology

The Illustrated Textbook of PSYCHODIAGNOSTIC CHIROLOGY in Analysis and Therapy

אמנות האמהות

רומן אוטוביוגרפי The Wrestler from Montreal – prophecy for a separate man

 

בימים אלה שוקד ד"ר ארנולד הולצמן על כתיבת ספר נוסף המיועד לאנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה ומדעי ההתנהגות.

ד"ר ארנולד הולצמן מכהן כיו"ר העמותה הישראלית לכירולוגיה פסיכודיאגנוסטית, ומרצה מבוקש בתחום הכירולוגיה הפסיכודיאגנוסטית והאבחון הביומטרי בארץ וברחבי העולם.