האח הגדול מכה שנית

מצלמות או טביעות?

גב' ריבה אלקלעי, מנכ"לית RivAlkalay– מרכז לאבחון ביומטרי לפי טביעות האצבעות, מסבירה כי טביעת אצבע מאפשרת לנו לדעת מה המאפיינים האישיותיים, היכולות השכליות, החושיות והרגשיות וקווי האופי של האדם. במהלך השנים האחרונות, התפתחה מאוד שיטת האבחון לפי טביעות האצבעות והגיעה לרמת דיוק מאוד גבוה. הגישה מבוססת על מחקרים של ד"ר הולצמן אשר מצא כי במהלך ההריון, המוח מתפתח במקביל להתפתחות כפות הידיים. כל שינוי הורמונלי או אחר שמשפיע על בניית חלקים במוח, משפיע גם על התפתחות כף היד ו"מתועד" בה. 360X303-תביעותמאחר ולחלקים השונים של המוח תפקודים ידועים לאחר הלידה ובמהלך ההתפתחות, ניתן להעריך אותם על פי 'מפת המוח' שנוצרה בכף היד.

מחקר שערכו חוקרי אוניברסיטת בר-אילן בשיתוף בית החולים הפסיכיאטרי של נס ציונה, העלה, כי שיטת האבחון של דר' הולצמן מגיעה לדיוק של מעל 82%. אין אבחון פסיכולוגי מסורתי אשר מתקרב למידת דיוק זו.

לפיכך, המשמעות של ת.ז. ביומטרית הינה שמדינת ישראל תוכל לקבל פרופיל של היכולות והמאפיינים האישיותיים של כל אזרח. לתפיסתנו, שימוש בטביעות האצבעות מהווה חדירה בוטה לפרטיות האדם ואנו מציעים שימצא פתרון למניעת זיופים, שלא על חשבון רמת הפרטיות של האזרח.

כיום, שיטת האבחון הביומטרית משמשת למגוון תחומים כאשר המרכזיים שביניהם הינם איתור לקויות למידה בקרב ילדים והכוונה תעסוקתית בקרב מבוגרים. אנשים רבים מגיעים לאבחון מתוך רצון להכיר עצמם טוב יותר ולדעת לנתב את חייהם בהלימה עם היכולות והמאפיינים המולדים והנרכשים שלהם.

כל מי שמגיע למכון RivAlkalay, עושה זאת מבחירתו האישית וכל המידע העולה מכפות ידיו נשמר באופן דיסקרטי ביותר. בתפיסה שלנו, טביעות האצבעות הינם דבר פרטי בדיוק כמו נפש האדם והזכות להשתמש במידע העולה מהן, נתונה בידי בעלי הידיים בלבד.

מכון RivAlkalay עוסק גם בהכשרת מאבחנים בשיטה הביומטרית ומידי שנה עולה מספר האנשים היכולים לגזור את היכולות והאופי של האדם מתוך טביעות האצבעות.

נושאים קשורים

האח הגדול מכה שנית