היא נכנסה למשרדי. אישה מלאה נוכחות והבעה. מייד חשתי בנינוחות טבעית מתפשטת בקרבי. תמיד היתה לי חיבה ללקוחות מהסוג הזה. באחת הפגישות, כשסיימנו ענייני דיומא (פתיחת חברות, הסכמים וכדומה), היא סיפקה לי הצצה מעמיקה יותר לעסק שהקימה במו ידיה לפני שנים, אשר חי ונושם בתוכה, והיא בו חזרה.
קריאת תווי וטביעות הידיים והאצבעות. לא יכולתי לסלק את המחשבה אשר חצתה את מוחי כי כזה וודו מזמן לא פגשתי… אכן. הייתי סקפטית (כן, העובדה כי בתמונתי מחלפות ראשי שופעות מספקת רמז מטרים לסוף…).
הרי תמיד כשאנו פוגשים את הדבר הלא מוכר אשר מפליא אותנו, הקל והמתבקש ביותר הוא לשלול אותו ולקטלג אותו כשטות. כך עשיתי גם אני בטבעיות. מודה ומתוודה.
אך היא לא ויתרה. בעיקשות נעימה ובוטחת הבטיחה לי ניתוח מדהים. ניתוח? מה לי ולזה? הכי קרובה שהייתי לניתוח היה בזמן הלידה, וגם אז הצלחתי לחמוק מזה בנס…
ובכלל, אין לי זמן לזה. היום? אוי, היום זה בדיוק יום החלפת סנן המים בתמי 4 כך שאני ממש לא פנויה… כשלא נותרו באמתחתי עוד תירוצים, התרצתי ועליתי על שולחן הניתוחים. סליחה, ספת הניתוחים. ניתוחי האופי. חשבתי שלא יזיק לי להעביר קצת זמן בשעשוע וקשקושים ברמת הקריאה בקפה, כך שסריקת הרנטגן הזאת תפסה אותי לא מוכנה…
לא זכור לי מתי בפעם האחרונה הביאו לאסקופתי אספקלריה כה חדה ומדויקת (סליחה מראש על השפה המצוחצחת – פשוט באבחון נקבע כי ניחנתי ביכולת ביטוי גבוהה, ואני חייבת להצדיק את זה :-)).
היה זה כמו בדיקת דם לאופי, למניעים, ליכולות, לתחושות, לילדות – הכל מדויק וחד כתער. חייבת להודות שהתרשמתי עמוקות מיכולותיה וכישוריה של האישה הנכבדה הזאת, שביום יום נחבאים בתוכה.
הגדולה שלה היא גם במישורים הרציניים יותר כפי שהיטיבה לספר לי , שאומנם לא נבחנו לגבי מפאת גילי, אבל בהחלט התרשמתי לגבי יכולות האבחון, ובעיקר עם ילדים – אבחונים של הפרעות קשב וריכוז המבוצעים באופן הסטרילי ביותר, כך שלא משנה אם הילד עייף, לא משתף פעולה, או משתף פעולה מעל הצורך. שום דבר מאלה לא יכול להשפיע על תמונת כף היד שלו באותו רגע נתון, ועל קווי הידיים לא ניתן להערים.
לאחר שנוכחתי והתוודעתי ליכולות האבחון הפשוטות והמדויקות, הרגשתי שיהיה זה פשע להותיר את המידע ברשותי מבלי להביא אותו ברבים, בייחוד היות וישנה היום מודעות רבה לעניינים אלה, ודרך פשוטה וברורה להבין האם יש בעיה הדורשת טיפול ואת המבנה הספציפי שלה. למען הסר ספק – אין לי אחוזים אצל ריבה (המח הישראלי ודאי תהה…), אולי זה רק ישפר את אחוזי להצלחה רבה גם בגלגול הבא אם הדבר יצליח לסייע ולו למשפחה אבודה אחת שלא מוצאת את הדרך בנבכי הבעיות עם אחד הילדים. כל מי שזה דיבר אליו – אני ממליצה בחום להרים טלפון לריבה ולהתרשם ישירות.
מאחלת לכם חוויה מדהימה ופורצת דרך. כמו שהלקוחות שלי ממליצים על השירות שקיבלו ממני, כך אני נהנית להיות לעיתים גם בצד השני על אותם הדברים המצדיקים זאת באמת.