ריבה אלקלעי

ריבה אלקלעי

ריבה אלקלעי מייסדת ומנהלת החברה RivAlkalay, מבין התלמידות הראשונות של ד"ר ארנולד הולצמן הוגה, חוקר ומייסד שיטת האבחון הביומטרי בתחילת שנות השמונים. לשמחתה הרבה בחר ד"ר ארנולד הולצמן לצרפה לצוות חשיבה ומחקר והם ממשיכים את עבודתם המשותפת עד היום.Riva-Alkalay-260X219

ריבה ממשיכה את דרכו של ד"ר ארנולד הולצמן ומלמדת את תורתו ומכשירה מאבחנים נוספים.

בוגרת תואר שני בחינוך ומנהל עסקים.עבדה במשך שנים רבות במשרד החינוך בתפקידים שונים. חינוך, הוראה, ריכוז והנחיית מדעי הטבע, מנהלת בית ספר וחברה בפורום מנהלי בתי ספר במחוז ירושלים. התמחתה בתחום מדעי הטבע ושמשה במשך שנים כמנחה למורים בתחום והשתתפה באופן פעיל בכתיבת תכניות לימודים במדעים. השתתפה בצוות בוגרי אלכ"א לאנשי סגל בכיר במשרד החינוך.

הייתה שותפה לצוות הקמה של בית ספר חדש בישוב קהילתי. בהמשך התמנתה למשרת מנהלת בית ספר אזורי שכלל מסגרות חינוך מיוחד. ריבה בנתה מסגרת ייחודית של בית ספר תשע שנתי שזכה להצלחה רבה. בתקופת ניהולה זכה בית הספר בפרסים שונים כולל שני פרסי חינוך. הפרויקט הבית ספרי בתחום מדעי הטבע זכה להכרה והותאם לבתי ספר אחרים במחוז.

בשנת 2001 החליטה לפרוש ממערכת החינוך כדי להגשים את ייעודה לחקור ולפתח את שיטת האבחון הביומטרי במטרה לסייע לילדים, בוגרים ומשפחות. החלטה זו נבעה מתוך תחושת תסכול שלמערכת החינוך, למרות רצונה, לא היו תשובות הולמות לגבי מקור הקושי של ילדים ובוגרים והכלים שעמדו לרשות מורים, פסיכולוגים ומטפלים שונים, מוגבלים ואינם מדויקים די הצורך.

במקביל התמחתה בתחום מדעי ההתנהגות ובתחום הטיפולי. למדה פסיכותרפיה ושיטות טיפוליות שונות. לאחר מאות רבות של אבחונים החליטה למסד את השיטה.

בשנת 2007 יזמה והקימה את חברת כף ידע, בשיתוף עם עמיתה ערן מרסה, ובברכתו של ד"ר ארנולד הולצמן הוגה ומייסד השיטה.

החברה פעלה ברעננה עד יוני 2015.

ביולי 2015 שונה המיתוג ל – RivAlkalay פרופיל אישיות ביומטרי –Bio Personality Profile

היעד המרכזי של RivAlkalay הוא להביא לידיעת הציבור את קיומו של כלי המיפוי הביומטרי ולהביאו לשימוש יומיומי בבתי ספר, למטפלים ולארגונים שונים ככלי אבחון בסיסי ואלמנטרי בשל פשטות התהליך שאינו דורש כל ייצוג של הנבדק, דיוקו ומהימנותו, לרווחת כולם.